O autorce

Vítám vás na svém blogu. 

Mé jméno patrně již znáte - alespoň google propojení zaručí, že se ho dozvíte pod každým mým příspěvkem. Možná to ani není na škodu, protože po letech na internetu vím, že schovávání se pod přezdívkami není vždy ideální (a že jsem jich měla!). 

Z toho si lehce odvodíte, že toto není můj první blog. Osobně ale doufám, že bude poslední. 

Co se týče mé maličkosti, jsem podivná (údajně) osoba, co se narodila v Děčíně. Neměla jsem nijak zvláštní dětství (až na čtení dětských encyklopedií a lásku ke koním), po prvních pěti letech na základní škole jsem se vydala na osmileté gymnázium. Do děčínské jsem pak po šesti letech vyměnila za ústecké (Jatečku). Aktuálně se připravuji na maturitu (což skutečně znamená, že místo psaní bych se měla učit fyziku) a následně bych pak chtěla pokračovat na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT. Od toho tak trochu pochází i název blogu, protože jadernou fyziku skutečně zbožňuji. 

Nepatřila jsem nikdy mezi osoby, co touží po dráze spisovatelky, knihovnice a podobně. To ale neznamená, že nečtu. Spíše naopak. Někdy čtu až moc. Preferuji fantasy, válečné romány a romány z období realismu, ale nepohrdnu ani jinými žánry. Zbožňuji dlouhé knihy, spletité děje a spoustu vedlejších postav (i když jejich jména si ne vždy zapamatuji). Také mám zálibu v populárně-naučné četbě, především pak z fyziky a matematiky. K tomu čtu ráda v angličtině a začínám v němčině (což není tak děsivé, jak si možná myslíte)

Jinak jsem introvertní osoba, co ráda kouká na seriály (Sherlock, Hra o trůny, Teorie velkého třesku, Doctor Who, Hvězdná brána, Vikingové,...); z hudby mám v oblibě instrumentální skladby a soundtracky. Nejsem filmový maniak, obecně si radši něco přečtu, než se na to podívám. Nepatřím ani mezi sportovně založené osoby (spíš jako vůbec). 

Jsem tichá, ale ráda poznávám nové lidi. A nové věci. A nové knihy. A tak vůbec, protože jsem šíleně zvídavá a ráda se učím. 

Ráda vás poznám.

(+ Můžete mě potkat i na mém instragramu.)

0 komentářů:

Okomentovat